LUTY

1.W tym miesiącu powstał niezwykły tomik. Emilka podczas pobytu na świetlicy nie próżnowała :) wykazała się unikatową twórczością w pisaniu okazjonalnych wierszy, które zostały wydane pod nazwą "Myśli uczesane". Wszystko to działo się pod okiem p. Sabiny a upiększyły je ilustracje autorstwa Klaudii Pietrzak. Oczywiście trzeba też podziękować Panu Mirosławowi Kościelniakowi, za profesjonalną oprawę tego zbiorku. W środku znajdują się piękne wiersze o różnej tematyce takie jak "41 lat wstecz", "Jesienna Jesień", "O cudzie nad Wisłą", "Zimowe zamieszanie", "Losy latarnika Skawińskiego" oraz inne :) Gorąco polecamy tą lekturę! 
 
2.Twórcze przygotowywanie kartek z okazji Walentynek - każdy uczeń miał okazje przygotować swoją własną walentynkę, Zobaczcie sami :) ile uczniów tyle pomysłów! ❤️
 
3. Konkurs Społem - Miło jest nam napisać, że uczniowie naszej świetlicy:

Daniel Bałdyga​
Ola Bazydło
Agata Borczyk
Maurycy Konarski
Emilia Pejganowicz
Kinga Skopczyńska
Katarzyna Słomka
Julia Sulima​
Anna Szczeblewska
Weronika Wlazło​
zostali nagrodzeni za udział w konkursie SPOŁEM pod nazwą "Ozdoby z filcu". Wszyscy bardzo dokładnie i starannie przykładali się do wykonywania filcowych bombek, co zostało nagrodzone :) Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!!! :) , oraz zachęcamy innych uczniów do czynnego udziału w kolejnych organizowanych konkursach, bo jak widać naprawdę warto! 
 
Emilka świetlica książka Emilki kartki

STYCZEŃ

Na świetlicy trawa wielkie zaangażowanie połączone z wyśmienitą zabawą podczas przygotowań do karnawałowej dyskoteki, która odbędzie się w naszej szkole 5 lutego :) projektujemy, wycinamy, ozdabiamy oraz... przymierzamy różne rekwizyty ręcznie wykonane przez nas - z pewnością ubarwią nasze wspólne zdjęcia w czasie karnawałowej zabawy :D 

świetlica świetlica świetlica

GRUDZIEŃ

1. Nasi uczestnicy świetlicy ozdobili choinkę bombkami, które zostały wykonane przez nich własnoręcznie. Zobaczcie jak pięknie wygląda choinka na świetlicy :) było dużo pracy przy tym, ale jaki efekt!
 
2.Powoli zabieramy się za dekorację świąteczną na naszej świetlicy ;) Tworzymy choinki z papieru, malujemy, sklejamy bombki własnoręcznie robione, oraz różne zawieszki z papieru, które coraz bardziej przybliżają nas do Bożego Narodzenia. A w tle często przygrywa nam świąteczna muzyka.
 
 choinka choinka1 dekoracje2 dekoracje 3

Mikołajki już za chwilę... , a my już zabieramy się za dekorację świąteczne na naszej świetlicy.Tworzymy choinki z papieru, malujemy, sklejamy bombki własnoręcznie robione, oraz różne zawieszki z papieru, które coraz bardziej przybliżają nas do Bożego Narodzenia. A w tle często przygrywa nam świąteczna muzyka.

 dekoracje dekoracje 2

dekoracje1 renifer

LISTOPAD

W świetlicy szkolnej uczniowie zaangażowani byli również w przygotowywanie prac na kiermasz szkolny, oraz pozaszkolny. Głównie wykonywane były bombki ze styropianu ozdabiane techniką decoupage, oraz różne ozdoby z wikliny papierowej. Oto przykłady niektórych wykonanych przedmiotów.

 bombki bombki1 bombki2 wianek

PAŹDZIERNIK

Na świetlicy szkolnej prężnie trwa ozdabiane, malowanie oraz tworzenie przedmiotów na kiermasz Bożonarodzeniowy. Zobaczcie jak pięknie wychodzą nasze prace! 

ozdoby świąteczne ozdoby świąteczne1 ozdoby świąteczne 4

Nasi zdolni uczniowie wraz z paniami, ze świetlicy szkolnej przygotowali piękne, unikatowe kartki z okazji Dnia Nauczyciela, które zostały wręczone oficjalnie pracownikom szkoły na uroczystym ślubowaniu w Dniu Edukacji Narodowej 14.10.2019 r. :) 

 świetlica świetlica kartki

Korzystając z ładnej pogody, w piątek 4.10.2019 roku wybraliśmy się w ramach zajęć świetlicy, aby odwiedzić Warszawską Syrenkę Staromiejską. Przy okazji mieliśmy okazję zobaczyć pobliską Katedrę Polową Wojska Polskiego , Barbakan oraz przepiękne kamienice na starym mieście. 
 
Stare Miasto Stare Miasto1 Stare Miasto2
 

WRZESIEŃ

W tym roku uczniowie świetlicy popołudniami uczestniczyli w akcji “Narodowe Czytanie”. Na początku zapoznali się z listem od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, który odczytał Maurycy. Następnie w kolejnych dniach spośród wybranych przez parę prezydencką 8 pozycji została odczytana przez Emilkę m. in. “Dobra Pani” - Elizy Orzeszkowej. Dodatkowo uczniowie w świetlicy zaangażowali się też w czytanie i słuchanie “Latarnika” H. Sienkiewicza.

 

świetlica świetlica 1 świetlica 2

 

13.09.2019 r. - Wycieczka do Ogrodu Krasińskich. Mieliśmy okazję zobaczyć w drodze do parku jak i na jego terenie wiele ciekawych miejsc: Pałac Barokowy - znany także jako Pałac Rzeczypospolitej, Pałac Barokowy - położony od wschodniej strony parku (obecnie własność Biblioteki Narodowej), Pozostałości fundamentów Pasażu Simonsa z kamieniem upamiętniającym walczący w ruinach tego budynku batalion “Chrobry I”, pomnik Bohaterów Monte Cassino. Po zwiedzaniu odpoczywaliśmy na terenie parku przy relaksujących fontannach.

 

 wycieczka wycieczka 1 wycieczka 3 wycieczka

 

Co u nas słychać? Codziennie tworzymy coś nowego, twórczego. Oto część naszych prac wrześniowych oraz jeden ze sposobów jak spędzamy czas wolny na świetlicy. 

 

tablica  tablica 1 szachy