LISTOPAD

W świetlicy szkolnej uczniowie zaangażowani byli również w przygotowywanie prac na kiermasz szkolny, oraz pozaszkolny. Głównie wykonywane były bombki ze styropianu ozdabiane techniką decoupage, oraz różne ozdoby z wikliny papierowej. Oto przykłady niektórych wykonanych przedmiotów.

 bombki bombki1 bombki2 wianek

Nasi uczestnicy świetlicy ozdobili choinkę bombkami, które zostały wykonane przez nich własnoręcznie. Zobaczcie jak pięknie wygląda choinka na świetlicy :) było dużo pracy przy tym, ale jaki efekt!

 choinka choinka1 dekoracje2 dekoracje 3

Mikołajki już za chwilę... , a my już zabieramy się za dekorację świąteczne na naszej świetlicy.Tworzymy choinki z papieru, malujemy, sklejamy bombki własnoręcznie robione, oraz różne zawieszki z papieru, które coraz bardziej przybliżają nas do Bożego Narodzenia. A w tle często przygrywa nam świąteczna muzyka.

 dekoracje dekoracje 2

dekoracje1 renifer

PAŹDZIERNIK

Na świetlicy szkolnej prężnie trwa ozdabiane, malowanie oraz tworzenie przedmiotów na kiermasz Bożonarodzeniowy. Zobaczcie jak pięknie wychodzą nasze prace! 

ozdoby świąteczne ozdoby świąteczne1 ozdoby świąteczne 4

Nasi zdolni uczniowie wraz z paniami, ze świetlicy szkolnej przygotowali piękne, unikatowe kartki z okazji Dnia Nauczyciela, które zostały wręczone oficjalnie pracownikom szkoły na uroczystym ślubowaniu w Dniu Edukacji Narodowej 14.10.2019 r. :) 

 świetlica świetlica kartki

Korzystając z ładnej pogody, w piątek 4.10.2019 roku wybraliśmy się w ramach zajęć świetlicy, aby odwiedzić Warszawską Syrenkę Staromiejską. Przy okazji mieliśmy okazję zobaczyć pobliską Katedrę Polową Wojska Polskiego , Barbakan oraz przepiękne kamienice na starym mieście. 
 
Stare Miasto Stare Miasto1 Stare Miasto2
 

WRZESIEŃ

W tym roku uczniowie świetlicy popołudniami uczestniczyli w akcji “Narodowe Czytanie”. Na początku zapoznali się z listem od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, który odczytał Maurycy. Następnie w kolejnych dniach spośród wybranych przez parę prezydencką 8 pozycji została odczytana przez Emilkę m. in. “Dobra Pani” - Elizy Orzeszkowej. Dodatkowo uczniowie w świetlicy zaangażowali się też w czytanie i słuchanie “Latarnika” H. Sienkiewicza.

 

świetlica świetlica 1 świetlica 2

 

13.09.2019 r. - Wycieczka do Ogrodu Krasińskich. Mieliśmy okazję zobaczyć w drodze do parku jak i na jego terenie wiele ciekawych miejsc: Pałac Barokowy - znany także jako Pałac Rzeczypospolitej, Pałac Barokowy - położony od wschodniej strony parku (obecnie własność Biblioteki Narodowej), Pozostałości fundamentów Pasażu Simonsa z kamieniem upamiętniającym walczący w ruinach tego budynku batalion “Chrobry I”, pomnik Bohaterów Monte Cassino. Po zwiedzaniu odpoczywaliśmy na terenie parku przy relaksujących fontannach.

 

 wycieczka wycieczka 1 wycieczka 3 wycieczka

 

Co u nas słychać? Codziennie tworzymy coś nowego, twórczego. Oto część naszych prac wrześniowych oraz jeden ze sposobów jak spędzamy czas wolny na świetlicy. 

 

tablica  tablica 1 szachy