21 i 22 marca, dzięki uprzejmości firmy Solski COMMUNICATIONS, nasi uczniowie ze Szkoły Przysposabiajacej do Pracy mieli niepowtarzalna okazję stanąć na największej scenie operowej Europy i zwiedzać kulisy Teatru Wielkiego. Zobaczyliśmy techniczne możliwości teatru. Zajrzeliśmy do malarni, modelatorni, pracowni krawieckiej, tapicerskiej, stolarskiej i ślusarskiej. Sprawdzaliśmy jak głęboki jest kanał orkiestry, pogubiliśmy się w magazynach kostiumów. Przejechaliśmy się ogromna windą, którą czasem podróżują nawet konie i wielbłądy – aktorzy spektaklu. Wielką ciekawość wzbudziła w nas tajemnicza postać zarządcy spektaklu – INSPICJENTA.

To była ciekawa lekcja o sztuce ponieważ obejrzeliśmy niezwykły świat opery i baletu od środka. Znaleźliśmy się „po drugiej stronie lustra”. Po zwiedzaniu teatru przedstawiciele firmy Solski Communications zaprosili nas do restauracji PanKejk na pyszne „pankejki” z syropem klonowym i herbatką cytrynową. Miłym rozmowom przy stole nie było końca.

Dziękujemy Wam Kochani za ciekawą wycieczkę, piękny czas i zainteresowanie naszymi sprawami.

Fotorelacja z wycieczki Katarzyna Nowikow – kl. IIIz