podziękowanie 

 


 

Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom za przybycie na III MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ W RZUTKI.
Mimo niesprzyjającej pogody rozegraliśmy udane mecze.
Dziękujemy wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 163 pod opieką Pani Ani Korczak.
Dziękujemy Fundacji PZU,  która została Partnerem naszego turnieju.

 

turniej w rzutki

 


 

GORĄCZKA ZŁOTA PCK

gorączka złota


 

VII WIOSENNY BIEG

 

 

 


 

II WIOSENNY PIKNIK NA DŁUGIEJ

 

piknik wiosenny1 piknik wiosenny 2

 


 

WYSTAWA 100-LECIE POLSKIEGO OLIMPIZMU

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym "Mój polski bohater olimpijski w 100-lecie polskiego olimpizmu". Uczennica klasy 1o Katarzyna Berkieta zajęła I miejsce w IV grupie wiekowej. W celu propagowania w szkole wiedzy na temat idei olimpijskiej została zorganizowana wystawa oraz prezentacja prac uczniów.

 sport1 sport2


 

WARSZTATY STOLARSKIE


 

WARSZTATY FRYZJERSKIE

 


 

WARSZTATY TANECZNE


 

III MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ W RZUTKI

 

plakat turnieju w rzutki


 

SPOTKANIE RODZICÓW Z INSTYTUCJAMI WSPIERAJĄCYMI ABSOLWENTÓW
NA RYNKU PRACY

 

zaproszenie


 

WARSZTATY SZYCIA

 

plakat  o warsztatach


 

KIERMASZ WIELKANOCNY

 

plakat kiermaszu


 

ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY O AUTYŹMIE

Już od kilku lat na świecie 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

W naszej szkole z tej okazji odbyło się spotkanie, na którym sprawdzaliśmy co wiemy na temat autyzmu. Obejrzeliśmy film
wyjaśniający najważniejsze zagadnienia z nim związane a na koniec posłuchaliśmy piosenki napisanej przez rodzica syna ze spektrum autyzmu.
Tego dnia dużo osób w szkole miało na sobie niebieskie ubrania, a ogromna część budynków zarówno w Polsce jak i na świecie zaświeciła na niebiesko.

 

autyzm autyzm2 lekcja o autyźmie


 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. My również uczciliśmy ten Dzień zakładając skarpetki NIE OD PARY oraz rozmawiając na ten temat z panią psycholog i panem pedagogiem.

 

apel


 

WYSTAWA I WERNISAŻ PRAC MALARSKICH NASZYCH UCZNIÓW

21 marca podczas Światowego Dnia Osób z zespołem Downa odbędzie się wernisaż prac malarskich uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Specjalnych 105.  Wystawa CUDPTAKI I INNE DZIWAKI dostępna będzie do obejrzenia w Centrali Banku Polskiego ul.Puławska 15. Wszystkich miłośników malarstwa gorąco zachęcamy do obejrzenia obrazów z bliska.

 

 

 

wystawa 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria zdjęć 2018/21019


 

SPOTKANIE Z ŻORĄ KOROLYOVEM

W poniedziałek o godz. 11:00 zapraszamy na warsztaty taneczne ze wspaniałym tancerzem, uczestnikiem "Tańca z gwiazdami" - ŻORĄ KOROLYOVEM.
Szykujcie wygodne stroje, aparaty i zdjęcia do podpisu🎉🕺💃🥀
 

Żora


 

KONKURS PLASTYCZNY

 

Znamy już wyniki konkursu plastycznego "MÓJ POLSKI BOHATER W 100 LECIE POLSKIEGO OLIMPIZMU". W IV grupie wygrała nasza uczennica z kl.1o Katarzyna Berkieta. Nagrody wręczała między innymi olimpijka, trzykrotna medalistka świata Monika Pyrek. Były głośne brawa i pamiątkowe zdjęcia.
Gratulujemy🙂

dyplom zdjęcie z M.Pyrek rozdanie nagród


 

ZAPROSZENIE NA DRUGI WIOSENNY PIKNIK - 19.05.2019 r.

 

 


 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2019

DBI 2019

 

5 lutego, 15 raz w Polsce obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Centralny punkt jego obchodów to największa w Europie konferencja na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. Jednocześnie przez cały luty placówki oświatowe włączają się w obchody DBI poprzez realizowanie lokalnych akcji edukacyjnych. Nasza szkoła również weźmie udział w takiej akcji.

DBI 2019 – „Działajmy razem”

  1. Na szkolnej stronie internetowej umieszczony zostanie baner DBI 2019 oraz informacja na temat szkolnych inicjatyw.
  2. W gazetce szkolnej zamieszczone zostaną materiały tematyczne dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.
  3. Na szkolnym korytarzu ustawiona będzie tablica z materiałami informacyjnymi i plakatami DBI 2019.
  4. Zostanie zorganizowane spotkanie z rodzicami, podczas, którego zapoznani zostaną oni z możliwościami Internetu oraz zagrożeniami występującymi w sieci. Otrzymają wskazówki jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia i gdzie szukać pomocy.
  5. W miesiącu lutym przeprowadzone zostaną zajęcia edukacyjne dla uczniów o temat bezpiecznego korzystania z Internetu (w ramach lekcji informatyki dla klas pierwszych BSIsS nr 54), godzin wychowawczych (dla klas drugich i trzecich) oraz dla uczniów SSPdP.
  6. Wśród uczniów przeprowadzony zostanie konkurs dotyczący tematyki bezpieczeństwa w sieci. Zwycięzcy otrzymają nagrodę na apelu szkolnym.

 baner DBI 2019


 

AKCJA UNICEF "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"
      podsumowanie akcji unicef

W niepowtarzalnej atmosferze radości, życzliwości, wzajemnej pomocy i wsparcia „przychodziły” w naszej szkole na świat laleczki. Uzupełnialiśmy się w naszym działaniu – byli projektanci, „zszywacze”, „wypełniacze” i wykonawcy ubrań. Każdy pomagał jak umiał.

Pani Małgosia Szlenk przywiozła do szkoły maszynę do szycia, spod której wychodziły piękne kreacje. Dzielnie sekundowała jej w tym pani Jola Wielgosz, która ujawniła swój wielki talent krawiecki. Najlepszą perukarką okazała się pani Monika Pietrzak. Pani Monika Hałasa, oprócz wykonania przepięknych lalek, wypisywała wszystkim szkolnym „szmacianym dzieciom” akty urodzenia. Dużo innych osób było zaangażowanych w ten szczytny projekt. Koordynatorem akcji była pani psycholog Kasia Borkowska-Stankiewicz.

Poniżej prezentujemy zdjęcia niektórych lalek. Więcej zdjęć na szkolnym FB.