KONKURS PLASTYCZNY

 


 

ZAPROSZENIE NA DRUGI WIOSENNY PIKNIK - 19.05.2019 r.

 

 


 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2019

DBI 2019

 

5 lutego, 15 raz w Polsce obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Centralny punkt jego obchodów to największa w Europie konferencja na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. Jednocześnie przez cały luty placówki oświatowe włączają się w obchody DBI poprzez realizowanie lokalnych akcji edukacyjnych. Nasza szkoła również weźmie udział w takiej akcji.

DBI 2019 – „Działajmy razem”

  1. Na szkolnej stronie internetowej umieszczony zostanie baner DBI 2019 oraz informacja na temat szkolnych inicjatyw.
  2. W gazetce szkolnej zamieszczone zostaną materiały tematyczne dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.
  3. Na szkolnym korytarzu ustawiona będzie tablica z materiałami informacyjnymi i plakatami DBI 2019.
  4. Zostanie zorganizowane spotkanie z rodzicami, podczas, którego zapoznani zostaną oni z możliwościami Internetu oraz zagrożeniami występującymi w sieci. Otrzymają wskazówki jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia i gdzie szukać pomocy.
  5. W miesiącu lutym przeprowadzone zostaną zajęcia edukacyjne dla uczniów o temat bezpiecznego korzystania z Internetu (w ramach lekcji informatyki dla klas pierwszych BSIsS nr 54), godzin wychowawczych (dla klas drugich i trzecich) oraz dla uczniów SSPdP.
  6. Wśród uczniów przeprowadzony zostanie konkurs dotyczący tematyki bezpieczeństwa w sieci. Zwycięzcy otrzymają nagrodę na apelu szkolnym.

 baner DBI 2019


 

AKCJA UNICEF "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"
      podsumowanie akcji unicef

W niepowtarzalnej atmosferze radości, życzliwości, wzajemnej pomocy i wsparcia „przychodziły” w naszej szkole na świat laleczki. Uzupełnialiśmy się w naszym działaniu – byli projektanci, „zszywacze”, „wypełniacze” i wykonawcy ubrań. Każdy pomagał jak umiał.

Pani Małgosia Szlenk przywiozła do szkoły maszynę do szycia, spod której wychodziły piękne kreacje. Dzielnie sekundowała jej w tym pani Jola Wielgosz, która ujawniła swój wielki talent krawiecki. Najlepszą perukarką okazała się pani Monika Pietrzak. Pani Monika Hałasa, oprócz wykonania przepięknych lalek, wypisywała wszystkim szkolnym „szmacianym dzieciom” akty urodzenia. Dużo innych osób było zaangażowanych w ten szczytny projekt. Koordynatorem akcji była pani psycholog Kasia Borkowska-Stankiewicz.

Poniżej prezentujemy zdjęcia niektórych lalek. Więcej zdjęć na szkolnym FB.